KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON

cyklomaraton

Krkonošský národní park

KRNAP uvod foto

Výhodně na horách

kkralovstvi

Krakonošovo Království

krakonos

EXPRES ZPRÁVY

 

Mrkněte na krásy VÝCHODNÍCH KRKONOŠ z výšky!!! Nové virtuální pohledy...

virtual panorama

 

Prodejchejte si východní Krkonoše na vlastní kůži!!!

Mrkněte s běžcem Kubou na tajemná místa…

video

 

 

 

 

 

CYKLOMAPA KRAKONOŠOVA KRÁLOVSTVÍ

Novou CYKLOMAPU Krakonošova království, kde naleznete podrobně vyznačené cyklotrasy i zajímavosti z jednotlivch obcí a atraktivních míst si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedený obrázek.

titulka na web


 CYKLOBUSY

NOVÝ CYKLOBUS PAŠERÁK !

Novinka! Letní minicyklobus spojující Malou Úpu, Kowary a Karpacz. Jezdí pouze v sobotu od července do září. Za autobusem vlek pro 30 kol. Ideální příležitost se podívat do Parku Miniatur, ke kostelíku Wang a na další zajímavosti našich polských sousedů. Nebo jen jako přiblížení k túře na Sněžku z Karpacze a zpět do Malé Úpy.

Díky novému autobusovému spojení se našim i polským turistům nabízí rozšíření možností turistických výletů.

Bližší informace naleznete ZDE

cyklobus Paserak MalaUpa Polsko


DALŠÍ SEZÓNA KRKONOŠSKÝCH CYKLOBUSŮ

Milovníci cyklistiky jistě ocení, že byla zahájena další sezóna krkonošských cyklobusů, tzv. "KRKOBUSŮ," která potrvá až do 28. září. Celkem 6 cyklobusových linek dopraví výletníky i s koly až na vrcholky Krkonoš.

O víkendu vyjely cyklobusy do Krkonoš, letos s větší kapacitou

V sobotu 30. května začala další sezona krkonošských cyklobusů, tzv. Krkobusů. Šest cyklobusových linek, dopraví výletníky i s koly až na vrcholky Krkonoš. Cyklobusy budou jezdit až do 28. září, některé spoje pojedou letos častěji a nově se výrazně zvýší kapacita pro přepravovaná jízdní kola. Na linku č. 6 vyjede speciální bezbariérová cyklobusová souprava.

V červnu pojedou cyklobusy na pěti trasách zatím jen o sobotách a nedělích, v červenci a srpnu budou jezdit denně, v září pak vždy ve čtvrtek, sobotu, neděli a o státních svátcích. Výjimkou bývala šestá linka z Hradce Králové do Vrchlabí, která byla v provozu tradičně pouze ve čtvrtky a soboty o letních prázdninách. Vzhledem k její rostoucí popularitě se ale v letošní sezoně její provoz rozšíří a nově pojede i o všech sobotách po celou sezonu Krkobusů, tedy od 30. 5 až do 28.9.

Nové přívěsy pro kola

Tři z krkobusových linek (1, 4 a 6) provozuje i letos společnost OSNADO, člen skupiny Arriva, která investovala do rozšíření jejich provozu. „Po dohodě s Královéhradeckým krajem a Svazkem měst a obcí Krkonoše jsme pro letošní sezonu koupili dva nové cyklopřívěsy za naše autobusy a letošní ročník Krkobusů tak bude hlavně ve znamení výrazného navýšení kapacity spojů pro jízdní kola.“ říká jednatel OSNADO Milan Kovář.

Kolik cestující zaplatí

K ceně klasické jízdenky IREDO cestující zaplatí za přepravu kola 20 korun za nepřestupní jízdenku nebo 30 korun za jízdenku přestupní,“ doplňuje jednatel OSNADO Milan Kovář. „Letos je to už 12. sezona Krkobusů, jen během loňska jsme na těchto linkách přepravili bezmála 13 tisíc cestujících a 1700 jízdních kol. V letošní sezoně jsme výrazně přidali kapacitu přívěsů a máme ambici pokořit hranici 2000 kol za sezonu.“

Kolik kol se vejde do přívěsů

Hlavní cyklobusová linka č. 1 nabízí obousměrné páteřní spojení východní a západní části Krkonoš z Horní Malé Úpy, Pomezních bud přes Pec pod Sněžkou, Svobodu nad Úpou, Janské Lázně, Vrchlabí, Benecko a Rokytnici nad Jizerou do Harrachova. Autobus tu poveze přívěs, do kterého se vejde 38 kol.

Tradičně nejvytíženějším cyklobusem bývá linka č. 4 z Úpice přes Trutnov, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou do Horní Malé Úpy a Pomezních bud. Vzhledem k obrovské poptávce cestujících tu bude nově jezdit největší přívěs pro 44 kol.

Nejmladší cyklobusovou linkou, která rychle získává popularitu, je již zmiňovaná linka číslo 6 z Hradce Králové přes Hořice, Dvůr Králové a Hostinné do Vrchlabí. Její součástí je i spojení Vrchlabí, Dvora Králové a nově zrekonstruovaného barokního areálu v Kuksu s oblíbeným vrcholem Zvičina v Krkonošském podhůří nebo malebnou přehradou Les Království. Tuto linku obstará souprava bezbariérového autobusu s cyklorámem na zádi, cyklovestavbou uvnitř a otevřeného cyklopřívěsu s celkovou kapacitou 37 kol. Oproti loňsku se kapacita pro kola zvýší více než na dvojnásobek.

Kontakt pro novináře:

Ondřej Kubala

Ewing Public Relations

M: +420 602 604 086

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


O Arrivě

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů a 4 vlaky a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících.

ARRIVA v Česká republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

krkobusy letak1

krkobusy letak2

krkobusy letak3

krkobusy letak4

Informace ve větším přiblížení naleznete v přílohách.

KRKOBUSY - plakát

KRKOBUSY - leták


TIPY NA CYKLOVÝLETY

http://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/cyklistika/

STÁHNĚTE SI MOBILNÍ APLIKACI

aplikace ruka

app store icon

googleplay app store

windows phone store

Podpora meziobecní spolupráce

obce sobe

HKkraj logo

Královéhradecký kraj finančně podpořil projekty:

 • Profesionalizace SOVK 2019
 • Profesionalizace SOVK 2018
 • Profesionalizace SOVK 2017
 • Krakonošův cyklomaraton 2019
 • Krakonošův cyklomaraton 2018
 • Krakonošův cyklomaraton 2017

Východní Krkonoše v 3D pohledech

 

 PARTNEŘI SOVK:

partneri pokus

logo skiresort

NOVÉ VIDEO Z VÝCHODNÍCH KRKONOŠ

video

 

 

Najdete nás na Facebooku

Partneři

 • basket ikona 7x7 130 130
 • krnap ikona 7x7 130 130
 • sovk2010 reklama150x150 uffotrutnov 130 130
 • logo Velky Svazek 130 130
 • sovk2010 reklama150x150 lokotu bazen 130 130
 • sovk2010 reklama150x150 kralovstvi 130 130 130 130
 • sovk2010 reklama150x150 sojh 130 130 130 130
 • sovk2010 reklama150x150 SOP 130 130 130 130
 • Skiresort Cerna Hora Pec
 • kudyznudy logo
 • areal Mlade Buky logo
 • skimu logo
 • relaxpark logo
 • mebys logo
 • dumpodjasanem logo
 • HKkraj logo

Kontakt

Svazek obcí Východní Krkonoše

Národní 199
541 01 Trutnov


IČO: 71188371
DIČ: neplátce 

www.vychodnikrkonose.cz
www.krakonosovokralovství.czHKkraj logo

WEB realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje